Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Aktualności

Inspektorat BHP i Ochrony Przeciwpożarowej

pracuje codziennie w godzinach

8 – 16

 

Zgodnie z Zarządzeniem nr 98 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 18 czerwca 2021 r. w sprawie funkcjonowania Uniwersytetu Warszawskiego w stanie epidemii COVID-19 Uniwersytet Warszawski od dnia 1 lipca 2021 r. funkcjonuje na zasadach ogólnych (stacjonarnie) – https://bhp.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/64/2021/06/M.2021.172.Zarz_.98.pdf. Należy zapoznać się z wybranymi informacjami odnośnie koronawirusa https://bhp.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/64/2021/06/koronawirus-GIS-2021.docx 

Dodatkowo, zapoznajemy się z aktualnymi zasadami i wytycznymi https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Szkolenie wstępne z zakresu BHP dla nowo zatrudnionych pracowników

Pracownicy, którzy otrzymali kartę szkolenia wstępnego udają się do Inspektoratu BHP i OP osobiście w godzinach 9-13

Szkolenie odbywa się w formie samokształcenia kierowanego. Osoba ubiegająca się o zatrudnienie otrzymują materiały do zapoznania się.

 

Jednostki zatrudniające nowych pracowników w związku z pandemią COVID-19 mogą również :

  • dostarczyć kartę szkolenia wstępnego do Inspektoratu BHPiOP w formie papierowej poprzez kancelarię ogólną (drogą wewnętrzną)
  • karty szkolenia wstępnego zostaną podpisane i odesłane  na wydział macierzysty celem dalszej rekrutacji.

 

Wspomniana forma szkolenia wstępnego obowiązuje tymczasowo dopóki nie zostanie ogłoszone zarządzenie zwalniające obostrzenia dotyczące zakażenia covid-19

Refundacja za okulary korygujące wzrok do pracy przy monitorze ekranowym.

Zgodnie z rozporządzeniem MPiPS z z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie BHP na stanowiskach pracy wyposażonych w monitory ekranowe oraz zarządzeniem nr 62 Rektora UW z dnia 4 sierpnia 2017 r.  pracownik ma obowiązek raz na 4 lata wykonać badanie okresowe. Na badania okresowe kieruje bezpośredni przełożony, który wypełniając stosowne skierowanie  określa konieczność wykonania badania okulistycznego dla pracownika obsługującego monitor powyżej 4 godzin dziennie.

Pracownik ze skierowaniem udaje się do lekarza medycyny pracy do przychodni CENTERMED. Po wykonaniu badania okulistycznego, pracownik, który otrzymał zaświadczenie o potrzebie stosowania szkieł korygujących wzrok ma możliwość wykonania okularów i skorzystania z refundacji jaką oferuje pracodawca.

Pracownik, aby skorzystać z refundacji za okulary powinien posiadać:

  • fakturę za okulary wystawioną na Uniwersytet Warszawski z wymieniem osoby, dla której usługa zosała wykonana
  • zaświadczenie od lekarza medycyny pracy potwierdzające wykonanie badania okresowego (ważność zaświadczenia 6 miesięcy) określającego potrzebę stosowania okularów korygujących wzrok lub soczewek kontaktowych podczas pracy

Pracownik, który posiada ww dokumenty udaje się do Inspektoratu BHPiOP UW w celu uzyskania podstawy prawnej na fakturze za okulary.   Z podpisaną fakturą pracownik udaje się do sekcji finansowej.